Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Bule

Wydarzenia sportowe, sprawy kibiców
wiktoria44
Nowy/a na forum
5 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 4 lat temu

4 lat temu

Witam,
Czy jest gdzieś miejsce w Redzie żeby pograć w bule?
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

niestety w Redzie nie ma bulodromu :(
Tak naprawdę to trudno nawet o równy - utwardzony - teren, żeby sobie pograć.

W ogóle chyba najbliższy bulodrom jest w Gdańsku :(

Niebawem jednak powstanie w Gdyni (w budowanym Parku Centralnym).
Jest szansa, że powstanie także w Rumi, gdyż został zgłoszony tam do Budżetu Obywatelskiego.
Swoją droga też myślałem kiedyś, żeby zgłosić budowę placu do gry w bule w naszym Budżecie Obywatelskim... ale szybko zrezygnowałem, bo zasady naszego Budżetu są mocno beznadziejne :(
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

4 lat temu

Do tej zabawy nie trzeba az tak wiele. Najwazniejszy to utwardzony teren bez trawy, ale i bez asfaltu. Tego terenu nie trzeba aż tak wiele. Oczywiscie musi to byc w jakims otoczeniu -ławeczki np czy jakas zieleń. Znam kilka osb, które graja w bule u siebie w ogrodzie (też w to grywam)
Pomysł jest moim zdaniem dobry
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

Romek :) Niby wiele nie trzeba, ale jednak w Redzie nie mogę znaleźć miejsca, gdzie można by swobodnie pograć :)

Najlepiej wydaje się byłoby w Parku, ale ciężko tam mimo wszystko o równy teren beż wysokiej trawy :)
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

4 lat temu

Idąc w kierunku mostku nalezy skrecic przed nim w prawo, idąc wzdłuż rzeki sa tam takie miejsca o dość prostej nawierzchni, lecz chyba z drzewkami lub krzaczorami. Nalezałoby pójść i obadać, ale przez skórę czuję, że tam by się sie coś znalazło.
To w końcu chodzi o placyk o wymiarach ok. 15 x 4 m czyli nic wielkiego, a radość z gry spora. Można by tam dostawić dodatkowe grille, ławeczki, , może mini-kometka ? Ech chyba za daleko...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

W ramach Rumskiego Budżetu Obywatelskiego powstanie "boisko do gry w bule" (dziś podano wyniki)
Będzie blisko granicy z Redą (przy ulicy Sędzickiego) - dobre i to.

Przy okazji z zazdrością można popatrzeć na projekty w Rumi :)
https://rumia.budzet-obywatelski.org/wyniki
cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

Romek pisze:
4 lat temu
To w końcu chodzi o placyk o wymiarach ok. 15 x 4 m czyli nic wielkiego
Jak widać na przykładzie rumskiego BO to jednak WIELKA rzecz - koszt realizacji buldromu to... 40 000 zł :shock: nie wiem kto to wyceniał i wg jakich stawek.

PS.
Wicek pisze:
4 lat temu
Przy okazji z zazdrością można popatrzeć na projekty w Rumi :)
https://rumia.budzet-obywatelski.org/wyniki
Wg mnie osoba która złożyła projekt "19. Dla każdego własny kawałek raju" wygrała cały BO. :lol:
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

4 lat temu

Bardzo ciekawe projekty przedstawili mieszkańcy Rumi. Nie wiem ile pieniędzy mieli rumianie na głowę, a ile redzianie w tegorocznym BO
Mozna chyba już zgłosić plac do gry w bule do następnego BO. Te 40 tys chyba by wystarczyło
ODPOWIEDZ