Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

zmiana planu miejscowego dla rejonu 12 Marca

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
KasiaOst
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 4 lat temu

4 lat temu

Dzień dobry,

Znalazłam Uchwałę o przystąpieniu do zmiany planu zagospodarowania dla Redy ul. 12 Marca.
Mam obawy, że z urokliwej dzielnicy Betlejem zrobią blokowisko . Warto przypilnować !!!
https://reda.e-mapa.net/legislacja/doku ... zał.4).pdf

Kasia
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

4 lat temu

A nie jest już za późno? Wiadomo coś o szczegółach? Patrząc jak koncertowo szpeci się tą okolicę można się spodziewać tylko - gorszego! Zastanawiam się kto określa stopień zabudowy niektórych posesji. Kiedy widzę nawciskane budowle niektórych deweloperów mam tylko nadzieję, że klienci nie okażą się desperatami.
Meliona
Początkujący
12 postów
Początkujący
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

Betlejem już jest stracone. Nie wiem, kto wydał zgodę na te domki na starej 12-go Marca, ale to jest żałosne, że wcisnęli ich 8 (?) na dwóch działkach xD Bez miejsc parkingowych, bez dostępu ścian do światła = wilgoć. Do tego bloki, następne bloki i kolejne bloki.
I nawet nie zrobiono wymagań, by na dole bloków stworzono miejsca pod sklepy i lokale usługowe. W Betlejem jest jeden marny sklep i weterynarz. Tyle. Zero usług, zero jakiegoś żarcia, zero czegokolwiek. Na samej 12-go Marca nie ma zupełnie nic.
Plan zagospodarowania powinien być stworzony już dawno, porządny, teraz można postawić na tej dzielnicy krzyżyk.
mieszkaniecReda
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

4 lat temu

Meliona pisze:
4 lat temu
Betlejem już jest stracone. Nie wiem, kto wydał zgodę na te domki na starej 12-go Marca, ale to jest żałosne, że wcisnęli ich 8 (?) na dwóch działkach xD...
Zgoda jak zgoda ale kto sporządził plan zagospodarowania i na podstawie jakch wytycznych. Nie od dziś wiadomo, że w Reda nie ma żadnej wizji zagospodarowania. Taki mamy samorząd a radni do tego się przyczyniają. Nie ma planu na budownictwo wielo i jednorodzinne, nie ma żadnego planu na usługi i przyciągnięcie firm, które to przynoszą dochody. Wręcz przeciwnie wygania się przedsiębiorców na życzenie deweloperów.
Drogi lokalne to są z za czasów konstrukcji pierwszych samochodów. Luksusem są płyty jumbo gdzie samorząd wyłudza pieniądze od mieszkańców.
mieszkaniecReda
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

4 lat temu

KasiaOst pisze:
4 lat temu
Dzień dobry,

Znalazłam Uchwałę o przystąpieniu do zmiany planu zagospodarowania dla Redy ul. 12 Marca.
Mam obawy, że z urokliwej dzielnicy Betlejem zrobią blokowisko . Warto przypilnować !!!
https://reda.e-mapa.net/legislacja/doku ... zał.4).pdf

Kasia
Proszę obejrzeć sesję Rady Miasta gdzie na ten temat rozmawiano
Druk 121 zaczyna się od czasu 1:11:11
Chodzi o ujednolicenie planów bo kiedyś planowano budoowę ul. 12 Marca 25metrów a wybudowano 16m.
KasiaOst
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 4 lat temu

4 lat temu

czy mogłabym prosić o link do tej sesji ? Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

4 lat temu

MPZP to jest fikcja literacka już od ponad 20 lat - kiedyś faktycznie ten plan miał jakiekolwiek cele - zaplanowano urbanistycznie miasto, przygotowano działki pod inwestycje na kilkadziesiąt lat wprzód i tego się trzymano - dzisiaj wystarczy, że przyjdzie developer, posmaruje i cyk! - plan zagospodarowania się zmienił :) Nawet nie wystarczyło smarować - Puck odralniał działki za przysłowiową "paczkę kawy" i powstawały takie wymysły jak Moście Błota, które nijak miały się do MPZP Puck, a były na granicy Redy.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
mieszkaniecReda
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

4 lat temu

KasiaOst pisze:
4 lat temu
czy mogłabym prosić o link do tej sesji ? Z góry dziękuję
Mialem wkleic i zapomnialem.
Prosze:
https://www.youtube.com/watch?v=a8vzhOYVCws
mieszkaniecReda
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

4 lat temu

Huherko pisze:
4 lat temu
MPZP to jest fikcja literacka już od ponad 20 lat - kiedyś faktycznie ten plan miał jakiekolwiek cele - zaplanowano urbanistycznie miasto, przygotowano działki pod inwestycje na kilkadziesiąt lat wprzód i tego się trzymano - dzisiaj wystarczy, że przyjdzie developer, posmaruje i cyk! - plan zagospodarowania się zmienił :) Nawet nie wystarczyło smarować - Puck odralniał działki za przysłowiową "paczkę kawy" i powstawały takie wymysły jak Moście Błota, które nijak miały się do MPZP Puck, a były na granicy Redy.
Dlatego na tym przykladzie wyraznie widac jakie znaczenia ma sprawny i uczciwy samorzad oraz rada miasta.
Sami ich wybieramy lecz niestety na podstawie kilku informacji, ktore oni chca nam udostepnic. I jest to zgodne z prawem.
Jak pracodawca zatrudnia pracownika, ktory ma pelnic wazna i odpowiedzialna funkcje w firmie to wyboru dokonuje na podstawie CV, rekomendacji. Radnych oraz burmistrza wybieramy na podstawie informacj o rodzinie oraz obiecanek. To nie ma prawa dzialac.
Przeciez ich nikt nie rozlicza.
UM Reda na przyklad nie chce udostepnic planu budowy drog bo wtedy mieszkancy mogliby ich za to rozliczac, a tak buduja jak im pasuje.
Wg mnie plan zagodpodarowania ma bardzo wazne znaczenie i jego zmiana to jak zmiana konstytucja a nie jak dzis ze mozna podejrzewac ze przy okacji teoretycznie kosmetycznej zmiany nie kryja sie "naciski" deweloperow lub po prostu wlasciecieli dzialek, ktorzy chcieli by zarobic koszem dewastacji zagospodarowania.
Te domy poupychane na 12 marca, mam mysli te przytoczone wczesniej lub inne np. budowane wlasnie 4 domu na dzialce ok. 1000m2 to masakra.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

KasiaOst pisze:
4 lat temu
Dzień dobry,

Znalazłam Uchwałę o przystąpieniu do zmiany planu zagospodarowania dla Redy ul. 12 Marca.
Mam obawy, że z urokliwej dzielnicy Betlejem zrobią blokowisko . Warto przypilnować !!!
https://reda.e-mapa.net/legislacja/doku ... zał.4).pdf

Kasia
Nie bardzo widzę miejsce na kolejne bloki w tej dzielnicy, więc raczej bez obaw.
KacpaOlszewski
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 4 lat temu

4 lat temu

KasiaOst pisze:
4 lat temu
Dzień dobry,

Znalazłam Uchwałę o przystąpieniu do zmiany planu zagospodarowania dla Redy ul. 12 Marca.
Mam obawy, że z urokliwej dzielnicy Betlejem zrobią blokowisko . Warto przypilnować !!!
https://reda.e-mapa.net/legislacja/doku ... %20(zał.4).pdf

Kasia
W każdym razie wszystko, co od nas zależało, już zrobiliśmy. Teraz to zależy od władz i ich dekretów.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

4 lat temu

Nie chcę używać określeń, które cisną mi się na klawiaturę. Ta gospodarka nie ma ładu i składu. Żyjąc w kraju, gdzie coraz więcej rzeczy staje się niepewnymi , okazuje się że nawet w mieście sytuacja jest coraz mniej jasna. I sami sobie to fundujemy. Jest coraz więcej przypadków, kiedy ludzie kupują działki (po sprawdzeniu planu zagospodarowania), budują dom (często na kredyt), a po kilku latach plan jest bez ich wiedzy zmieniany i 4 m od ich płotu nagle jakiś cwaniak buduje 4 piętrowe monstrum. Szok, niedowierzanie, rozpacz i ...... ewakuacja. Muszą uciekać z nowych domów! Nie tak wygląda życie w stabilnym mieście. Wydaje się kasę na jakieś opracowania, wizje przyszłości itd. itp. Proszę jasno napisać do czego dąży się w Redzie, jaka jest wizja miasta. Gdzie mają być dzielnice domków, bloków niskich a gdzie wieżowców. To tak dużo?
ODPOWIEDZ