Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Samozwańczy szeryf grasuje w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

4 lat temu

Kapelusznik - a po którym z kolei "olaniu" przez policję stwierdzisz, że zgłaszanie im tego jest bez sensu? :P
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

4 lat temu

Policja w Redzie jest od innych spraw, albo maja priorytetową interwencje, albo mają mecz, albo mają akcję poszukiwawczą, cokolwiek. Oni nie są od porządkowania jezdni. Osobiście kiedyś wezwałem ich bo nie dało się przejechać jedną z uliczek przy Młyńskiej, auto stało w strefie zamieszkania, pod prąd, w miejscu niedozwolonym. Postanowiłem poczekać. Przyjechali, wjechali w uliczkę, wykręcili i odjechali. Nawet nie podjechali do problemu, ale zapewne odhaczyli że interwencja odbyta. Ponowny telefon nic nie dał, dyżurny przyjął sprawę, policji brak.

Niedawno nastał zwyczaj parkowania przy Fenikowskiego, przy kościele. Nieważne, że 3 metry od przyjścia dla pieszych, że wystają auta półtora metra w ulicę i się robi jeden pas. Policja codziennie tędy przejeżdża, i nic. Mają w du..e.
Ostatnio zmieniony |16 Lis 2019|, o 20:04 przez Marcin, łącznie zmieniany 1 raz.
kapelusznik
Bywalec
183 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

4 lat temu

Huherko pisze:
4 lat temu
Kapelusznik - a po którym z kolei "olaniu" przez policję stwierdzisz, że zgłaszanie im tego jest bez sensu? :P
Jak składasz oficjalnie - czyli idziesz na komendę, dajesz zdjęcie lub film (pewnie na dyskietce trzeba :roll: ) to nie mogą olać - muszą wezwać właściciela samochodu. OK, mogą go pouczyć, ale całkiem olać nie mogą. Tylko właśnie pytanie kto ma na to czas - ja na razie nie... Oczywiście, że zgłaszanie telefoniczne to groch w ścianę - to inna sprawa. Nie zmienia to tego, że działalność szeryfa pochwalam i jestem mile zaskoczony, że tak wielu komentujących również.

Zatem emeryci do boju! :salut:
dario1
Ja tu zaglądam
35 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

https://www.youtube.com/watch?v=ZlXHYTyB2A4

36 minuta jest mowa burmistrza nt. temat
dario1
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

4 lat temu

Można wywnioskować że Pan Burmistrz chyba nie jest za tym by ograniczyć a nawet wykluczyć parkowanie samochodów na Fenikowskiego przy kościele.
Trochę nie rozumiem jego niechęci, bo ten problem z częściowym blokowaniem ulicy w postaci 5-6 aut nie jest tylko niedzielnym zjawiskiem, lecz przez cały tydzień, i to są samochody głownie mieszkańców.
Mnie najbardziej denerwuje to że zawsze jakieś auto stoi tuż przy przejściu zasłaniając całkowicie widoczność pieszym, a szczególnie małym pieszym.
Mam nadzieję że nasze Władze faktycznie przyjrzą się tej sprawie i nastąpią jakieś zmiany.
Majlo
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 4 lat temu

4 lat temu

Może i takie zgłaszanie ostrych przegięć to dobra sprawa ale ten gość przegina. W trakcie licpowej imprezy zrobił blisko 300 zgłoszeń na policję, gdzie wiadomo że nawet policja pozwalała parkować w miejscach na co dzień zakazanych jeśli chodzi o parkowanie. Poza tym robi zdjęcia nawet jeśli jedno koło pojazdu stoi na trawie. W chwili obecnej policja ma już kilkaset (!!!) takich zgłoszeń wraz ze zdjęciami. Komisariat w Redzie się nie wyrabia dlatego sprawy przekazywane są do ościennych komend w Rumi i Wejherowie. Może i policja w naszym kraju nie działa najlepiej ale zasypywanie ich takimi sprawami na pewno nie poprawi sytuacji. Poza tym jak ktoś z Was będzie na komendzie już po raz enty dlatego że koło Waszego samochodu stało na trawie bądź na białej lini to ciekawe czy nadal tak bardzo będziecie go popierać..
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

ale dlaczego przegina?
Mi np. choć sama impreza "Wakacyjna Trasa Dwójki" się bardzo podobała, o tyle zachowanie Policji, a zwłaszcza kierowców bardzo nie podobało. Wszyscy wiedzieli, że to duża impreza... mimo to zamiast wybrać komunikację publiczną zdecydowali się przyjechać autami... a później chcieli tymi autami zaparkować jak najbliżej i w efekcie wszystkie lokalne trawniki były rozjechane.
Może dla Ciebie to normalne i wytłumaczalne, ale dla mnie to skandal, że Policja od razu nie wystawiała mandatów.

Załóżmy teoretycznie, że masz dom.... i nie masz płotu (taki amerykański styl). Czy też byś nie widział problemu, gdyby ludzie rozjeżdżali Twój trawnik, bo akurat obok był koncert?
Po koncercie każdy wrócił sobie do domu... a Ty zostajesz z błotem zamiast trawnika... bo ktoś nie mógł zaparkować 200 metrów dalej.

Dla mnie to przykre, że gość/babka ma tyle roboty... Być może czasem faktycznie przegina, ale parkowanie na trawnikach, zatoczkach autobusowych, czy przy przejściu dla pieszych nie jest fair.
I dlaczego kierowcy są ok, choć bezczelnie olewają prawa innych, a "Szeryf" jest be bo chce, aby szanować Jego prawa?
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

4 lat temu

Nie bądźmy śmieszni - komisariat się nie wyrabia??? To może dlatego pozwala na łamanie przepisów dosłownie pod ICH KAMERĄ wzdłuż Fenikowskiego, wczoraj Octavia stała metr od przejścia, a duży DHL zasłaniał znak.

Może facet przesadza, ale jak ja widzę ten burdel przy Młyńskiej - też bym chętnie powrzucał kilka fotek naszym ignorantom z Łąkowej. Parkowanie na zakrętach, zasłanianie wjazdu do bloków... 30 metrów od tej kamery tuż za znakiem STREFA ZAMIESZKANIA od trzech dni parkuje Passat GPU i też ma w d... że inni mają problem z przejazdem...

Nie ma miejsc parkingowych??? Fenikowskiego w stronę starych osiedli - zawsze są miejsca! Jeszcze mi się nie zdarzyło odkąd jest parking wzdłuż Obwodowej, by nie było miejsca na auto. Ale trzeba przejść 200 metrów...

Niestety - ja kiedyś walczyłem, już mi się nie chce... i o to chodzi.
Majlo
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 4 lat temu

4 lat temu

Widzę, że według państwa to Policja jest be, a ktoś zaburzony psychicznie jest spoko bo robi normalnym ludziom pod górkę. Ehh, najlepiej kupcie mu nowy aparat i kolorowy toner bo zawsze wysyła kolorowe zdjęcia na policję (nie, nie jestem policjantem). Jak Wam przeszkadzają auta w sypialnej części metropolii to się wyprowadzcie gdzieś gdzie dookoła będzie las i pole... Tam Wam nikt nie zasłoni znaku i nie stanie przed przejściem dla pieszych.. Te argumenty bynajmniej dla mnie w ogóle nie przemawiają. (ja parkuję na swoim wykupionym miejscu gdyby ktoś chciał mnie zaatakować argumentem z serii: pewnie sam stawia na zakręcie).
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

4 lat temu

Nie no, ale ten gościu działa w granicach prawa. Nie wymierza nikomu sprawiedliwości, tylko wysyła zgłoszenia na policję. I jak domniemam, jeśli zostały złamane przepisy, to policja reaguje. Jak dla mnie, to wszyscy powinniśmy mieć tego typu "zaburzenia psychiczne".
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

4 lat temu

Majlo - masz prawo mieć inne zdanie, więc ode mnie riposty nie dostaniesz, ale ja raz prawie dzieciaka potrąciłem- pod policyjną kamerą. Zgłosiłem, że to jest zagrożenie dla zdrowia i życia, a policja na to nie zareagowała, wręcz to olała. Jak ja mam mieć o nich dobre zdanie?
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

Majlo pisze:
4 lat temu
...Jak Wam przeszkadzają auta w sypialnej części metropolii to się wyprowadzcie gdzieś gdzie dookoła będzie las i pole... Tam Wam nikt nie zasłoni znaku i nie stanie przed przejściem dla pieszych...
a dlaczego my mamy się wyprowadzić, jak my akceptujemy ustalone przepisy, a nie ten kierowca "święta krowa", który ma ja w poważaniu?
Niech ten kierowca się wyprowadzi "na pole" i będzie mógł sobie parkować jak mu się będzie podobało.

Przecież to nie my łamiemy przepisy tylko Ci kierowcy, na których ten osobnik "donosi".

Moim skromnym zdaniem nikt nie musi się wyprowadzać tylko:
a) niech kierowcy zaczną parkować zgodnie z obowiązującymi przepisami.
lub
b) niech kierowcy którzy mają problem z parkowaniem parę metrów dalej wykupią sobie miejsce parkingowe tak jak Ty zrobiłeś.
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

4 lat temu

do Majlo:
Przeszkadzają nam auta nieprawidłowo zaparkowane, których właścicielom nie chce się d... ruszyć i przejść 50 czy 100m.
Zgadzam się z konkluzjami Wicka co do zasad parkowania. Co do imprezy, która odbyła się latem, to uważam że organizator również "dał ciała", bo to on powinien zadbać o rozpropagowanie informacji, aby korzystać z komunikacji publicznej, a także w porozumieniu z policją zorganizować odpowiednio pojemne parkingi.
adameq
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

4 lat temu

rkwiat pisze:
4 lat temu
do Majlo:
Przeszkadzają nam auta nieprawidłowo zaparkowane, których właścicielom nie chce się d... ruszyć i przejść 50 czy 100m.
Zgadzam się z konkluzjami Wicka co do zasad parkowania. Co do imprezy, która odbyła się latem, to uważam że organizator również "dał ciała", bo to on powinien zadbać o rozpropagowanie informacji, aby korzystać z komunikacji publicznej, a także w porozumieniu z policją zorganizować odpowiednio pojemne parkingi.
Organizator wszędzie podkreślał, żeby korzystać z komunikacji miejskiej.
np. https://www.facebook.com/events/910258885986395/
http://miasto.reda.pl/2019/w-niedziele- ... a-koncert/
oczywiście wiele osób przezornie parkowało nawet na Auchan i szło dalej na piechotę, ale masa ludzi chciała wjechać wręcz pod scenę, na co na szczęście nie pozwalała ochrona/policja.
Dodatkowe parkingi (400 aut) były także wyznaczone na terenie stadniny Morina.

ale zawsze można powiedzieć, że to organizator "dał ciała"... prawda?
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

4 lat temu

do Adameq:
Nie trzeba dużej wyobraźni, aby przewidzieć, że na koncert zwali się masa turystów, którzy na ogół nie śledzą lokalnych portali i nie szukali informacji na FB. Większość dowiedziała się pewnie o tym z telewizji i raczej tę drogę trzeba było wykorzystać, aby rozpropagować niezbędne informacje. Mieszkam w tej okolicy i na własne oczy widziałem parkingowy "Armageddon" przy okazji tej imprezy. Gdyby ilość miejsc parkingowych była 10 razy większa niż te wspomniane 400 na terenie Moriny, to może to wystarczyłoby. Natomiast można było zadbać o oznakowanie/informacje na trasach dojazdowych aby skierować ruch w odpowiednie rejony. Układ komunikacyjny jest taki jaki jest i nie można tego ignorować. Prawdopodobnie spora część przybyszy korzystała z GPS, wpisali adres i jechali wg wskazówek. I dojechali.
Ostatnio zmieniony |21 Sty 2020|, o 23:14 przez rkwiat, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ