Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Stara ulica 12 marca

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Syria
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 3 lat temu

3 lat temu

To jest jakiś koszmar jeżdżąc po tych dziurawych płytach,nowe bloki i domki powinny startować w budżecie obywatelskim,zebrać podpisy
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

3 lat temu

Nie rozumiem tematu - mieszkasz w tych blokach czy domkach?
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

3 lat temu

Syria - czy ja dobrze rozumiem ? chcesz by budowali drogę z kosztów Budżetu Obywatelskiego ?
Czy zwróciłaś/łeś uwagę że szacunkowa wartość jednego projektu w Redzie to tylko 75.000 PLN ,
za taką kwotę to można starać się najwyżej o remont ulicy ... a ma ona chyba ze 300 m.
A jeśli myślisz że będzie to nowa ulica z podłożem asfaltowym, ewentualnie wersja tańsza z płyt typu JOMB, to i tak bez sensu wydawanie takiej puli pieniędzy na budowę max.40 - 50 metrów ulicy ... i to bez infrastruktury takiej jak chodnik albo latarnie uliczne. :)
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

3 lat temu

Major - ja się pomyliłem i myślałem, że chodzi o ulicę Polną (Syria wspominała coś o blokach, to mi się z tymi Orleksami z tyłu skojarzyło). A tu chodzi o ten mały kawałek ulicy 12go Marca. Tam maksymalnie z 25 domków stoi i żadnego bloku (takie dane ze zdjęć satelitarnych z 2020).

Na ten moment post mi wygląda na coś typu "Weźmy się i zróbcie to"
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

3 lat temu

Wyjąłeś mi to z ust Huherko, mam takie same odczucie :D
cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

Huherko pisze:
3 lat temu
Tam maksymalnie z 25 domków stoi i żadnego bloku.
Z 25 nowych domków/mieszkań jest ... na nowym Osiedlu Marcowym, na które nie da się dojechać w żaden inny sposób jak tylko starą ulicą 12-go Marca.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

3 lat temu

cli1 - masz rację, nie widziałem tego na mapach a faktycznie tam takie osiedle istnieje. W takim wypadku wypadałoby żeby inwestor stawiający tam osiedle zajął się drogą dojazdową do tego osiedla.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
mieszkaniecReda
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

3 lat temu

Mimo zapowiedzi radnych o stworzeniu programu budowy drog w Redzie do dnia dzisiejszego nic takiego nie powstalo. UM ma tylko wykaz ulic, ktore sa utwardzone a ktore nie i to wszystko. Nie maja zamiaru zrobic ani tym bardziej udostepnic mieszkancom jakiegokolwiek planu aby potem nikt ich za to nie rozliczal. Wiec na dzien dzisiejszy UM robi sobie co chce z drogami, utwardza co chce lub nie, nie liczac sie ze zdaniem mieszkancow. Ma to na celu wyludzanie pieniedzy od mieszkancow na podstawie programu inicjatyw lokalnych, w ktorym to zasady tworzy Burmistrz na podstawie swojego kaprysu i upodoban.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

3 lat temu

Wygląda na to, że się Pani wprowadziła do nowego i natychmiast żąda nowej drogi. Po pierwsze widziała Pani jaki jest dojazd przed zakupem. Wielu mieszkańców przez długie lata nie może się doczekać remontu swojej ulicy, tymczasem nowi natychmiast żądają. Zarówno nowi mieszkańcy, jak i nowe przyjęte do miasta wsie. Tam zadziwiająco dużo się robi. Jedynym argumentem za wykonaniem tego fragmentu ulicy są właśnie starzy mieszkańcy tej ulicy, którzy podatki do kasy miasta płacą już od pokoleń. Od tego jednak są też wybrani radni z tej dzielnicy. Tak przy okazji, jeśli robiliby tę drogę: może zainteresują się pobliskim bublem, który radośnie otwierali niedawno, a mianowicie skrzyżowaniem 12 Marca z Pucką. Brak lewoskrętu w stronę Pucka, to jakaś kompletna porażka. Budowali drogę w pustym terenie, w polu, i nie przemyśleli tak prostej sprawy. Dziś jedno auto na 10 skręcające w lewo, blokuje resztę. Bardziej ogarnięci sami tworzą lewoskręt stojąc dość dziwnie, ale skutecznie. Ciekawe jednak co będzie, jeśli dojdzie do "zdarzenia". Wówczas wina może być różnie wskazywana .....
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

3 lat temu

typowe dla Polski jest budowanie osiedli bez infrastruktury, przerzucanie infrastruktury na miasto, moim zdaniem nie powinno być wydawane pozwolenie na budowę bez zapewnienia infrastruktury , chociażby poprzez partycypowanie w kosztach budowy
. Droga do tego osiedla jest taka jaka od lat funkcjonowała na Betlejem. Pewnie pamiętacie jak się kiedyś dojeżdżało, właśnie po tych płytach betonowych... tak to była jedyna droga i się cieszyliśmy że ten fragment jest utwardzony bo dalej było tylko gorzej.
Mieszkańcom proponuję utworzenie komitetu i składkę, urząd prędzej znajdzie dofinansowanie na remont przynajmniej odcinka drogi. Zgadzam się również, że kupujący widział jaki jest dojazd... a potrzeb na drogi w mieście jest o wieeeeele więcej
mieszkaniecReda
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

3 lat temu

To. że kupujący widzał drogę przed zaupem mieszkania lub dom nie znaczy ze już nic nie będzie robione. Kupujący nie miał nawet możliwości poznać planu budowy dróg bo one nie istnieją. Nowi mieszkańcy mają jeszcze energię i chęć czegoś zrobienia jak widać, starsi po wielu latach prób juz się przyzwyczaili i zniechęcili. Dokładnie tak było na mojej "ulicy" gdzie starsi mieszkańcy tylko powtarzali, ze oni też kiedyś próbowali zbudować drogę ale UM nie chciał współpracować a tylko wszystko utrudniał. I stanęło na tym, że drogi nie ma bo starsi mieszkańcy mieli rację. Nowi po kilku próbach rezygnują z walki. Mam nadzieję, że przyjdą jeszcze nowsi i znów powalczą. Władze UM nie działają na rzecz mieszkanców i zachowują się jakby ci mieszkańcy byli intruzami.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

3 lat temu

Oczywiście nie znaczy, że nowi mieszkańcy mają być odstawieni do zamrażarki na 20 lat aż zasłużą. Chodzi jedynie o sprawiedliwość społeczną. Mieszkaniec, którego rodzina od 2 pokoleń płaci podatki do miasta nie powinien dalej mieszkać przy piaskowej drodze, podczas gdy nowy po roku dostanie wyremontowaną drogę. Inną sprawą jest zaangażowanie społeczne. Obecne reguły gry znacznie zwiększają szanse na remont kiedy mieszkańcy zajmą się tym sami.
mieszkaniecReda
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

3 lat temu

Gdyby był plan budowy dróg to ta dyskusja była by niepotrzebna. UM nie ma żadnych jasnych kryteriów, które ulice należy budować, remontować itd. Oprócz wieku ulic ważny jest równiez procent zabudowania, dojazdy do innych ulic czy infrastruktura podziemna. Jedni czekają na jakiekolwiek utwardzenie 20 lat a inni w tym czasie mają juz raz położone płyty, a teraz kanalizacje deszczową i nową nawierzchnię. Podatki wszyscy płacą takie same a ich dyspozycja jest jawnie niesprawiedliwa. Czytelny, jawny i rzetelny plan budowy dróg ukrócił by ten proceder. a tak mamy co mamy. Podziękujmy władzom i radnym, którzy wiele obiecywali a nic z tym nie zrobili.
Obecne reguły gry to farsa, reguły ustala każdorazowo burmistrz ze swoja świtą. Tzw. inicjatywa lokalna to sposób na wyłudzanie od mieszkańców pieniędzy. Proszę sie wczytać w rozporządzenie i uchwałę dot. inicjatyw lokalnych a potem wg nich wystąpić z własną inicjatywą. Jeśli ta inicjatywa jest po myśli aktualnie rządzących to bardzo szybko zostanie wprowadzona bo przeciez mieszkańcy się dołożą. Natomiast gdy mają odrobinę inną wizję to twój wniosek przepadnie. Inna wizja to niezgodne z uchwałą i rozporządzeniem dodatkowe kryteria, których nie znasz i nie poznasz chyba, że twoja inicjatywa jest na rękę UM.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

3 lat temu

Hmm. każdy ma prawo mieć własne zdanie, ja mam troszkę inne doświadczenia..
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

mieszkaniecReda pisze:
3 lat temu
Podatki wszyscy płacą takie same a ich dyspozycja jest jawnie niesprawiedliwa.
A możesz podać przykłady tej jawnej niesprawiedliwości w tym rejonie?
ODPOWIEDZ