Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nazwy rond na terenie Miasta Redy (konsultacje społeczne)

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

Miasto ogłasza konsultacje społeczne w sprawie nazwy rond na terenie Miasta Redy, które odbędą się w dwóch turach:

PIERWSZA TURA – pisemne zebranie propozycji nazw od mieszkańców

DRUGA TURA – wybór nazw rond spośród wszystkich zgłoszonych propozycji w formie ankiety

1 Przedmiot konsultacji:

Nadanie nazw rondom na terenie Gminy Miasto Reda, usytuowanym:

w rejonie przy zbiegu ulic: Gniewowskiej i Jana III Sobieskiego
w rejonie przy zbiegu ulic: Gniewowskiej i Drogowców
w rejonie przy zbiegu ulic: Młyńskiej, Morskiej i Obwodowej
w rejonie przy zbiegu ulic: Olimpijskiej, Rolniczej i Obwodowej
w rejonie przy zbiegu ulic: Fenikowskiego i Młyńskiej

2 Termin konsultacji:

PIERWSZA TURA – od 29 czerwca do 17 lipca 2020 r.

DRUGA TURA – od 27 lipca do 14 sierpnia 2020 r.

szczegóły:
http://miasto.reda.pl/2020/konsultacje- ... asta-redy/
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

3 lat temu

Od razu widać, że się PIS dostało do rady miasta. Po co nazywać ronda? To zwykłe skrzyżowania dróg. Nie wydaje mi się żeby były to obiekty godne oddzielnych nazw. Zawsze śmieszy mnie górnolotne nazywanie rond, choćby w pobliskiej Rumi. Czy w tym kraju wszystko musi być takie nadęte?
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

3 lat temu

Robin, a u nas nie rządzi PO czasami?
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

3 lat temu

Na całe szczęście PIS u nas to tylko mały procent Radnych, więc nie grożą nam jakiej dziwaczne nazwy typu Kaczyńskiego albo Głódzia.

Ale ogólnie to też nie wiem po co te nazwy rond ?
czy My musimy się upodobniać np.do Rumi,
czy to takie konieczne ?
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

3 lat temu

Major, też uważam, że nadawanie nazw rondom/szkołom/ulicom/parkom od imion kogokolwiek jest totalną bzdurą, bo potem się okazuje, że rondo nazwali imieniem kogoś, kto na to zasłużył. Przykład - Marianowo - ul. Mariana Buczka, który był komunistą, ale... "zdaniem prof. Pawła Wieczorkiewicza, Marian Buczek, przeciwnie do swojej legendy, w istocie był współpracownikiem polskiej policji politycznej, rozpracowującej komunistów." - Wikipedia. Taka sobie ulica była, wychowywałem się w tej okolicy i nazwa ul. Buczka z niczym konkretnym się mi nie kojarzyła. A już na pewno mi nie przeszkadzała. Zmienili nazwę na Konopnickiej, która była za przeproszeniem zwykłą "dziwką", miała wiele partnerów, przeważnie grubo młodszych od siebie. Jeden z nich popełnił samobójstwo, gdy ta go uwiodła, a potem zostawiła. No na osiedlu byśmy dzisiaj powiedzieli zwyczajna "dupodajka". Jakby te ronda i ulice nie mogły się nazywać jakoś "normalnie".

A z drugiej strony dalej nie rozumiem jaki ma to wszystko związek z PiS-em, na stronie jest jasno napisane, że to "Burmistrz Miasta Reda (czyli Krzysztof Krzemiński, z Platformy Obywatelskiej) ogłasza konsultacje społeczne w sprawie nazwy rond na terenie Miasta Redy".

Więc niestety Robin - jakiego mamy burmistrza, takie [nadęte] mamy miasto.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

3 lat temu

PIS zamiast zajmować się rzeczami praktycznymi, cały kraj obstawia pomnikami, obeliskami i nadawaniem nazw (najlepiej tych świętych). Dotychczas, nasze ronda były bez nazw i nikomu to nie przeszkadzało. Ledwie się dwóch trzech do RM dostało, już widać efekty ich "ciężkiej pracy" :) Dla mnie Buczka, dalej będzie Buczka, tak jak Wzgórze Nowotki nigdy nie będzie dla mnie żadnego tam świętego.
Ale z Konopnicką, to pojechałeś. Szkoda słów.
lelo
Znam to forum
85 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

3 lat temu

Nadanie nazw rondom na terenie Gminy Miasto Reda, usytuowanym:

w rejonie przy zbiegu ulic: Gniewowskiej i Jana III Sobieskiego
w rejonie przy zbiegu ulic: Gniewowskiej i Drogowców
w rejonie przy zbiegu ulic: Młyńskiej, Morskiej i Obwodowej
w rejonie przy zbiegu ulic: Olimpijskiej, Rolniczej i Obwodowej
w rejonie przy zbiegu ulic: Fenikowskiego i Młyńskiej

o co się tu spinać, temat nazwy rond uważam za rozwiązany :lol:
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

3 lat temu

Burmistrz ogłasza, bo taka jego rola. Pytanie, czyja to była inicjatywa.
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

3 lat temu

Robin pisze:
3 lat temu
... Dla mnie Buczka, dalej będzie Buczka, tak jak Wzgórze Nowotki nigdy nie będzie dla mnie żadnego tam świętego. ...
Szanowny Robinie, każdy ma swoich bohaterów. Znałem osoby, które pamiętały jak Wzgórze nosiło imię Focha. One mogły powiedzieć, że dla nich "nigdy nie będzie to Wzgórze jakiegoś komunisty". Nie będę obrażał twoich komunistycznych bohaterów, ale proszę też szanować bohaterów innych osób. Św. Maksymilian to nie "jakiś tam święty". Pisząc tak wykazujesz się wyjątkową niewiedzą.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

3 lat temu

Stosujesz metodę obecnie rządzących, jedynie prawych - obrażasz ile wlezie. Sam jednak nie rozumiesz przekazu. Bardzo dobrze, że dla jednych dane miejsce będzie się nazywało tak, a dla innych siak. Mają do tego prawo i żadni nowi rządzący nie będą im na siłę narzucać swoich obecnie jedynie słusznych nazw. Nawet świętych.
stefcio1985
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

3 lat temu

W Redzie nie ma żadnych "nowych rządzących" Od 30 lat to samo.... Proponuję jedno rondo im. agenta Bolka...
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

3 lat temu

Huherko pisze:
3 lat temu
Major, też uważam, że nadawanie nazw rondom/szkołom/ulicom/parkom od imion kogokolwiek jest totalną bzdurą, bo potem się okazuje, że rondo nazwali imieniem kogoś, kto na to zasłużył. Przykład - Marianowo - ul. Mariana Buczka, który był komunistą, ale... "zdaniem prof. Pawła Wieczorkiewicza, Marian Buczek, przeciwnie do swojej legendy, w istocie był współpracownikiem polskiej policji politycznej, rozpracowującej komunistów." - Wikipedia. Taka sobie ulica była, wychowywałem się w tej okolicy i nazwa ul. Buczka z niczym konkretnym się mi nie kojarzyła. A już na pewno mi nie przeszkadzała. Zmienili nazwę na Konopnickiej, która była za przeproszeniem zwykłą "dziwką", miała wiele partnerów, przeważnie grubo młodszych od siebie. Jeden z nich popełnił samobójstwo, gdy ta go uwiodła, a potem zostawiła. No na osiedlu byśmy dzisiaj powiedzieli zwyczajna "dupodajka". Jakby te ronda i ulice nie mogły się nazywać jakoś "normalnie".

A z drugiej strony dalej nie rozumiem jaki ma to wszystko związek z PiS-em, na stronie jest jasno napisane, że to "Burmistrz Miasta Reda (czyli Krzysztof Krzemiński, z Platformy Obywatelskiej) ogłasza konsultacje społeczne w sprawie nazwy rond na terenie Miasta Redy".

Więc niestety Robin - jakiego mamy burmistrza, takie [nadęte] mamy miasto.
Samo nadawanie nazw rondom wydaje się nieco śmieszne, wolałbym aby UM zajął się poważnie opracowaniem wyników ankiety na temat rozwoju Redy, którą to większość z nas niedawno wypełniała. I na ten temat powinniśmy dyskutować. Ale chciałbym się odnieść do tego, co pisze Huherko na temat Konopnickiej. Mimo wielu kontrowersji z nią związanych, nie uważam, że była zwykłą "dziwką" itd. W normalnym związku małżeńskim urodziła ośmioro dzieci, za rozpad jej małżeństwa w sporym stopniu można winić jej męża Jarosława. Co do tego faceta, który popełnił samobójstwo, to większość badaczy epoki skłania się do opinii, że był to raczej wynik niefortunnie ulokowanych uczuć i egzaltacji niż uwiedzenia i porzucenia. Konopnicka była pewnego rodzaju feministką, prawdopodobnie biseksualna, ale jej prowadzenie się to jedno, a działalność społeczna, publicystyczna i pisarska to co innego i za to właśnie ją pamiętamy. Już współcześni jej, mimo znanych powszechnie kontrowersji, w uznaniu zasług obdarowali ją dworkiem w Żarnowcu koło Krosna. Gdyby jej życie sprowadzało się jedynie do "usług seksualnych", to jestem pewny na 100%, że od dawna byłaby zapomniana. Jeśli chcesz, możemy podyskutować na ten temat w osobnym wątku, bo nie chcę podpaść adminowi za zaśmiecanie tematu zasadniczego.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

3 lat temu

rkwiat - nie będziemy na ten temat dyskutować, bo chodziło mi tylko i wyłącznie o to, że jeden może uważać, że jakaś postać może zasługiwać na nazwanie ulicy jej imieniem ze względu na np: jej twórczość, a ktoś inny może się z tym nie zgodzić.

Uważam, że jeżeli już mamy nazywać ronda i ulice, to musi być to jakaś neutralna nazwa, albo coś absolutnie akceptowalnego przez wszystkich. A Tak najlepiej, to tak jak piszesz - niech się zajmą czymś poważnym a nie bzdurami.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

3 lat temu

Można zatem podsumować ciekawą dyskusję stwierdzeniem że jesteśmy przeciwko zajmowaniu się głupotami tego typu .....? Może czytający, a nie biorący udziału w dyskusjach, szanowni radni przekazaliby tę sugestię w UM? Skoro ktoś ma potrzebę upamiętniania i wzniosłych symboli, to może tak drobny fakt jak brak nazw rond byłby symbolem pragmatyzmu mieszkańców Redy ...... :scratch: :)
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

3 lat temu

O, właśnie wpadłem na pomysł, który pogodzi wszystkich - może by tak nazwać ronda nazwami kwiatów. I takie kwiaty posadzić na tych rondach?
I tak byłoby rondo lawendowe, tulipanowe, różane, itp.
ODPOWIEDZ