Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

2 lat temu

Tu trochę mocno napisałeś. Skąd wiadomo, że chodzi o teren sprzedany przez miasto? Może to grunty prywatne? Jest tu też sąsiedztwo kościoła. Tak czy inaczej warto spojrzeć w plan zagospodarowania i tyle. Nie sądzę, by miasto sprzedało grunt wcześniej przeznaczony pod park.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

2 lat temu

też mi się wydaje, że to musiał być jakiś grunt prywatny.

Ostatnio rzadko jestem dumny z władz miasta, ale bez przesady... aż takiego numeru by nie zrobili :)

Mi się wydaje, że dalej jest możliwa rozbudowa parku.
Ten teren na którym mają powstać te dwa budynki zajmuje tylko część działki - zostaje jeszcze sporo miejsca między parkiem/plażą, a tymi planowanymi budynkami.

Inna sprawa, że myślałem, że wraz z zakończeniem budowania osiedla Reda Park dociągnięty zostanie deptak (chodnik) do Obwodowej/Kazimierskiej... ale nie wygląda na to, żeby komuś na tym zależało :(

Szkoda - przyjemnie się ogląda jak Wejherowo zaczyna dbać o Cedron, czy Rumia o Zagórską Strugę i budują wzdłuż tych rzek deptaki...
Ma mamy najfajniejsza rzekę i najbardziej rozpoznawalną w regionie... i w ogóle nie umiemy z tego skorzystać...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

2 lat temu

Robin pisze:
2 lat temu
Jakoś nie widzę szansy na to, żeby miasto mogło przeciwstawić się dalszemu szpeceniu i durnemu budowaniu. To co ostatnio tu powstaje woła o pomstę do nieba....
Od tego są plany zagospodarowania przestrzennego, które mogą mniej lub bardziej ingerować w charakter zabudowy. Jeśli mamy luźne plany, to większe ryzyko niestety powstania różnego rodzaju maszkaronów i ogólnego nieładu urbanistycznego. Odległości między zabudową, przestrzeń miejska to tereny od dawna dyskutowane w Redzie, ale jakoś nie widzę konstruktywnych wniosków z tych dyskusji.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

2 lat temu

Wicek pisze:
2 lat temu
Inna sprawa, że myślałem, że wraz z zakończeniem budowania osiedla Reda Park dociągnięty zostanie deptak (chodnik) do Obwodowej/Kazimierskiej... ale nie wygląda na to, żeby komuś na tym zależało :(
...
No mnie na tym zależy i uważam, że to skandal, że ten pomysł został zarzucony. Miało być coś wartościowego z perspektywy ogółu mieszkańców Redy, a wygląda na to, że wygrał "interes" garstki lokatorów, którzy nie życzą sobie spacerowiczów pod oknami (tak domniemam, bo nie wiem dlaczego ta ścieżka nie powstała).
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

2 lat temu

Od tego są plany zagospodarowania przestrzennego, które mogą mniej lub bardziej ingerować w charakter zabudowy. Jeśli mamy luźne plany, to większe ryzyko niestety powstania różnego rodzaju maszkaronów i ogólnego nieładu urbanistycznego. Odległości między zabudową, przestrzeń miejska to tereny od dawna dyskutowane w Redzie, ale jakoś nie widzę konstruktywnych wniosków z tych dyskusji.
To wiadomo nie od dziś. Po co jednak te plany (faktycznie luźne jak ...) , po co też dyskusje, skoro ni z tego ni z owego robi się kółeczko czerwonym flamasterkiem i na wniosek jakiegoś deweloperka nagle wciska się ludziom zabudowę wysoką, wielorodzinną pośród domków?!!!!! To barbarzyństwo robi właśnie UM i to po zatwierdzeniu własnych planów. Dlatego mamy dramaty ludzi, którzy muszą uciekać z nowych domów przed najazdem zamiast kilku, to kilkudziesięciu niespodziewanych sąsiadów. Do kogo mogą się odwołać tacy ludzie? Dziki Zachód tu panuje i nie ma widoków na poprawę.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

2 lat temu

zacytuje sam siebie z innego wątku bo dochodzi nam kolejny Park :P
Wicek pisze:
2 lat temu
...czyli mamy już w okolicy Rumia Park, Rodzinny Park Miejski w Redzie, Reda Park, Aquapark, budowany Bursztynowy Park i planowany EDS Park Reda... a ja narzekam, że mało parków w okolicy :)
tak więc mamy już: Rumia Park, Rodzinny Park Miejski w Redzie, Reda Park, Aquapark, budowany Bursztynowy Park i EDS Park Reda... a teraz dochodzi osiedle domków jednorodzinych Eko Park Reda, które powstaje przy ulicy Rolniczej

wizualizacje i szczegóły http://ekoparkreda.pl/
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

2 lat temu

Wicek pisze:
3 lat temu
na działce 809 za myjnią.
Zaznaczyłem na żółto działkę w dołączonym pliku
Cos slabo idzie budowa tej stacji. Wczoraj tam zerknąłem i chyba maja problem z podmokłym terenem.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

2 lat temu

redziaczki pisze:
2 lat temu
Wicek pisze:
3 lat temu
na działce 809 za myjnią.
Zaznaczyłem na żółto działkę w dołączonym pliku
Cos slabo idzie budowa tej stacji. Wczoraj tam zerknąłem i chyba maja problem z podmokłym terenem.
albo z materiałami budowlanymi albo z siłą roboczą
hanns
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 8 lat temu

2 lat temu

Wicek pisze:
2 lat temu
zacytuje sam siebie z innego wątku bo dochodzi nam kolejny Park :P
Wicek pisze:
2 lat temu
...czyli mamy już w okolicy Rumia Park, Rodzinny Park Miejski w Redzie, Reda Park, Aquapark, budowany Bursztynowy Park i planowany EDS Park Reda... a ja narzekam, że mało parków w okolicy :)
tak więc mamy już: Rumia Park, Rodzinny Park Miejski w Redzie, Reda Park, Aquapark, budowany Bursztynowy Park i EDS Park Reda... a teraz dochodzi osiedle domków jednorodzinych Eko Park Reda, które powstaje przy ulicy Rolniczej

wizualizacje i szczegóły http://ekoparkreda.pl/
Jest jeszcze jeden park przy wjeździe do Redy od strony Wejherowa po prawej obok domu whisky i restauracji świnka i rybka. Nazywa się to Park Reda i są tam m.in. materace
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

2 lat temu

Raczej już nie w tym roku a dopiero w przyszłym planowane jest otwarcie stacji benzynowej OKTAN która ma powstać na Obwodowej przy myjni.
Taką informację usłyszałem biurze tejże właśnie firmy.
Powodem opóźnienia jest zbyt grząski i podmokły teren.

Tak też myśłałem że problem tkwi w gruncie, gdzie trzeba wkopać ogromne zbiorniki na paliwa.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

2 lat temu

Pomimo nie tak dawnej modernizacji ulicy Obwodowej to i tak kanalizacja deszczowa nie nadąża z odprowadzeniem wody

Na wysokości byłej Moriny przed remontem ten fragment ulicy po dużych opadach był zalewany notorycznie, dzisiaj jak widać sprawa się powtarza.
Załączniki
img_20210830094417_20210830_144134_zmniejszamy_pl.jpg
ul.Obwodowa
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

2 lat temu

Ja to widzę tak, że zmienia się charakter opadów w Polsce - są intensywniejsze w krótkim okresie. Oznacza to tyle, że jakiej byśmy nie wybudowali kanalizacji deszczowej, to i tak nie poradzi sobie ona z odbiorem wody w takich ilościach.
Powinniśmy raczej myśleć nad tym, jak projektować drogi i osiedla, by zapewnić naturalną retencję. Wszystkie duże parkingi w Redzie są zabetonowane kostką, a mogła by być zastosowana kostka ażurowa, która pozwoliłaby na wchłonięcie przynajmniej części wody. Budzimy się z ręką w nocniku i za chwilę będziemy wszystko przebudowywać.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

2 lat temu

To nie tyle parkingi są temu winne .Zbyt gęsta zabudowa i brak podwórek na osiedlach.Popatrz na osiedla sprzed 20-30 lat.Tam nie zalewa ulic i garazy.Kiedyś na 800 m stał jeden dom a teraz blok.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

2 lat temu

A ja to widzę zwyczajnie tak, że teraz się to wszystko projektuje komputerowo by jak najbardziej zmniejszyć koszty budowy - kiedyś takie rzeczy obliczano ręcznie (np, czy kolektor da radę przepuścić X m3 wody w godzinę) i wymiary były mocno przeskalowane. Dzisiaj taka kanalizacja jest dobra przy zwykłym deszczu jak nie pada za długo bo tak jest zaprojektowana, ale przyjdzie większa ulewa i wszystko staje.

Są dzielnice Gdyni, które od pamiętnych czasów nie były zalewane, ale tam pod ulicami idą kolektory takie, że dorosły człowiek może sobie iść na piechotę - Z drugiej zaś strony pamiętam jak budowali w Sopocie tunel pod deptakiem, który prowadził na molo - wg planów miały być tam 4 pompy do wypompowywania wody podczas deszczu. Ze względu na oszczędności dali jedną i już pierwszego lata cały tunel był pod wodą, kto by się spodziewał, nie?
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

2 lat temu

Zgadzam się z Huherkiem. Wystarczy myśl doświadczonego inżyniera, która nie zostanie skontrowana przez ekonomistę, albo co gorsza szefa dyletanta. Nie jest ważne czy to szef firmy, urzędu czy czegokolwiek innego. G....o się zna, ale jest szefem, więc musi inżynierowi pokazać. Taka jest nasza polska rzeczywistość. Wszyscy znają się na wszystkim i potem są tego efekty. Inżynierowi odbiera się rację i jego argumenty na papierze, lekarzowi, naukowcowi i innym fachowcom. Potem są zalane ulice, albo setki tysięcy antyszczepionkowców, którzy wiedzą więcej o chorobach niż lekarze czy naukowcy.
Teraz jest nowa moda : walka z "betonozą". Nagle zerwiemy całą kostkę i położymy ażur (na którym za chwilę żona zerwie obcas ;) ) Do tego posiejemy łąki i postawimy ule dla miejskich pszczół :) Co to jest za problem, co za skala w przypadku Redy, czy nawet całej aglomeracji? Przecież to niewielki organizm miejski w porównaniu do dużych miast prawie zupełnie pozbawionych zieleni. Tam, mimo hektarów zabetonowanych od A do Z jakoś sobie radzą z wodą ..... :scratch: Zwyczajnie dobrze budują kanalizację z odpowiednimi spadkami i przekrojami . Tyle.
ODPOWIEDZ