Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Marcin
Częsty Bywalec
495 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 miesięcy temu

Wiecie, do dużej części mieszkańców Redy zapewne fakt najbardziej oszczędnego miasta w regionie to powód do dumy i stwierdzenia, że "słuszną linie ma nasza władza". Jakaś tam część społeczeństwa widzi w tym mankament, bo rzeczywiście sąsiednie miasta się zmieniają w niebo szybszym tempie niż Reda.
mieszkaniecReda
Ja tu zaglądam
31 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 1 rok temu

10 miesięcy temu

Oszczedne?
Pytanie jak wykorzystuje srodki ktore posiada, jak wyglada pozyskiwanie srodkow z roznych programow UE, jaki jest dlug, ile pieniedzy z budzetu wykorzystano na inwestycje a ile na konsumpcje, co zmienilo sie na lepsze dla mieszkancow?
Znajac te dane i statystyki w porownaniu z poprzednimi latami, innymi miastami mozna wyciagnac jakies wnioski o oszczednosci. To ze wydano najmniej w przeliczeniu na mieszkanca o niczym nie swiadczy. Chyba ze znaczy tyle ze wydano najmniej na mieszkanca.
Moze faktycznie miasto jest oszczedne ale nie wynika to na pewno z tej statystyki.
basta
Znam to forum
114 postów
Znam to forum
Rejestracja: 8 lat temu

10 miesięcy temu

Miasto mało wydaje per mieszkaniec, co oznacza że miasto nie inwestuje. Co niestety widać, niby coś tam się dzieje, ale czy nie stać nas na więcej?
szym911
Znam to forum
84 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

10 miesięcy temu

Miasto oszczędza jak może, ostatnio się okazało że projekt budżetu obywatelskiego pod nazwą strefa zieleni w okolicach ulicy Garncarskiej nie może zostać dokończony bo sie wyczerpały wszystkie środki na tą inwestycje...Altane postawili, stół do piłkarzyków stoi ale zieleni w projekcie strefa zieleni nie ma ani troche... zasianie troche trawy i zasadzenie jakiegoś drzewa aby ten projekt nabrał jakiej kolwiek estetyki widocznie nadto nadwyręża to budżet naszego jakże oszczędnego miasta...
Robin
Częsty Bywalec
320 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 7 lat temu

9 miesięcy temu

Major pisze:
11 miesięcy temu
Ta działka już od kilku lat jest wystawiona na sprzedaż,
to wyspa o powierzchni 15.000 m2
czyżby znalazł się chętny na kupno tego terenu ?
bo faktycznie przywiezli stare kontenery, palety, pare
wywrotek piachu i ustawili jakiś namiot,
... jak na razie nie wygląda to za ciekawie,
teraz tylko czekać - co tam powstanie ? :D

Niewątpliwie ta wyspa wymaga szczególnie przestrzegania
zasad ochrony środowiska, oby wykonawca się tego trzymał.
No i się sprawdza czarna wizja. Bałagan rośnie, nic porządnego tam nie robią tylko kołchoz jakiś. Czy tego typu "obiekty" nie podlegają żadnym ustaleniom i kontroli. Właśnie zakończyli prace nad poprawieniem estetyki skrzyżowania a tu, tuż obok wyrasta kolejny - koszmarny kwiatek.
Major
Częsty Bywalec
443 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 5 lat temu

9 miesięcy temu

Jak do tej pory nie mamy żadnej oficjalnej informacji ze strony U.M. w czyje ręce ten teren przekazali i co tam powstanie. :scratch:
Dlatego obawiam się by czasami ta działka nie została przekazana na zasadzie dzierżawy, a nie sprzedaży jak oryginalnie brzmiało ogłoszenie.
Poważny inwestor postawił by normalne ogrodzenie i zaczął by już działać, a gdy jest to dzierżawca to może sobie robić czasami coś niepokojącego, dlatego warto przyglądać się co tam powstaje.
Michał
Prawie Lider
900 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 10 lat temu

9 miesięcy temu

Ktoś gdzieś pisał że ma tam powstać paintball i na to tak wygląda to miejsce
Redzianin od urodzenia
Romek
Lider Forumowicz
1369 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 7 lat temu

9 miesięcy temu

Czy to nie jest teren prywatny ?
Kilka dni temu widziałem na drzewie tabliczkę "teren wojskowy, wstęp wzbroniony' lub cos w tym stylu...
kowalski
Lider Forumowicz
1596 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 10 lat temu

9 miesięcy temu

To był teren prywatnej osoby z Rumi.
Romek
Lider Forumowicz
1369 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 7 lat temu

9 miesięcy temu

kowalski pisze:
9 miesięcy temu
To był teren prywatnej osoby z Rumi.
Moja wiedza w tej kwestii jest niepełna, wydaje mi sie jednak, ze właścicielem był/jest pan Adam J. mieszkający vis-a-vis. Jak jest obecnie ? Nie wiem. Średnio mnie to interesuje. Można to sprawdzić w sieci. Po numerze działki można dojść do Księgi Wieczystej, kosztuje to 30 zł.
Major
Częsty Bywalec
443 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 5 lat temu

9 miesięcy temu

W lutym w wątku Ścieżka rowerowa (Obwodowa) pisaliśmy o nietypowym rondzie które na powstać przy starej Morinie
bo właśnie przy stadninie wykonano nowy wjazd z podłożem asfaltowym i dalej wzdłuż domków ułożono płyty Jumbo i część chodnika.
Wg planu który przedstawił Wicek i Zigi, a zbudowanym nowym układem drogowym - to już się nie zgadza, wygląda to całkiem inaczej, bo patrząc na plan, teraz aby powstało tam planowane rondo i dodatkowy prawy pas, to znowu to miejsce musiało by ulec przebudowie,
o co tu chodzi ? może tego ronda tam wcale nie będzie ? Chyba że plan jest daleko przyszłościowy. :D
Załączniki
rondo.jpg
rondo.jpg (78.43 KiB) Przejrzano 1158 razy
IMG_20180606_144904_jzzpl.jpg
wjazd z ul.Obwodowej
Wicek
Wygadany Lider
2156 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 8 lat temu

9 miesięcy temu

Ten rysunek to raczej jakiś dalekosiężny plan/marzenie :)
Miasto póki co przerasta remont tych kilkuset metrów chodnika... a co dopiero remont jezdni i budowa ronda :)
Chciałbym się zdziwić, ale stawiam, że na remont jezdni do 2020 nie ma szans :)
szym911 pisze:
11 miesięcy temu
Coś wiadomo może czy władze Redy starają się o budowę placów zabaw i siłowni z programu OSA? Czy może uznali że nie warto...a można dostać 50-70% dofinansowania http://strefaaktywnosci.com.pl/index.ph ... ramie.html
Stał się cud :) Okazało się, że miasto się starało o "budowę placów zabaw i siłowni z programu OSA" chyba, że to Ty miasto tak zmobilizowałeś tym wpisem :P

Brawo dla miasta za pozyskanie środków zewnętrznych. Prośba o więcej starań i więcej efektów :)
Będą pieniądze na Otwarte Strefy Aktywności!

W dniu 6 czerwca 2018 roku Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło rozstrzygnięcie Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) EDYCJA 2018. Wniosek złożony przez Gminę Miasto Reda został pozytywnie zaopiniowany i zakwalifikował się do dofinansowania w wysokości 75.000,00zł.
W ramach złożonego wniosku planujemy budowę dwóch stref:

Otwarta Strefa Aktywności przy Szkole Podstawowej nr 6 (wariant podstawowy), w ramach której powstanie siłownia zewnętrzna ze strefą rekreacji. Zamontowane zostaną urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu (orbitrek, biegacz wolnostojący, wyciskanie siedząc + wyciąg górny, jeździec, wahadło + twister, wioślarz), 2 stoły do gry w szachy i warcaby wraz z siedziskami oraz 4 ławki parkowe i 2 kosze na odpady. Pod urządzeniami teren zyska bezpieczną nawierzchnię w postaci mat przerostowych, umożliwiających wzrost i koszenie trawnika. W strefie rekreacyjnej teren zostanie utwardzony kostką betonową na podbudowie.


Otwarta Strefa Aktywności przy Szkole Podstawowej nr 2 (wariant rozszerzony), czyli siłownia zewnętrzna ze strefą rekreacji oraz plac zabaw o charakterze sprawnościowym. Pojawią się urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu (orbitrek, twister-wahadło, wyciąg górny-wyciskanie siedząc, drabinka-pylon-podciąg nóg, biegacz, prasa nożna, wioślarz), 2 stoły do gry w szachy i warcaby wraz z siedziskami oraz 4 ławki i 1 kosz na odpady. Na placu zabaw zostaną zainstalowane karuzela-twister, zestaw sprawnościowy ze ślizgawką dla dzieci starszych, huśtawka dwuosobowa –wagowa, huśtawka potrójna z belką poziomą oraz 6 ławek i 2 kosze na śmieci.
Teren placu zabaw zostanie otoczony palisadą, oddzielającą nawierzchnię placu zabaw od trawnika. Dodatkowo cały teren będzie ogrodzony niskim płotkiem, wysokości ok. 60 cm.

Jeżeli nie pojawią się nieprzewidziane trudności, prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.
http://miasto.reda.pl/2018/beda-pieniad ... ktywnosci/
szym911
Znam to forum
84 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

9 miesięcy temu

Tak to cieszy że w Redzie powstaje co kolwiek nawet tak nieduże inwestycje, chociaż szkoda że nie powstają takie projekty jak w Rumi http://www.nadmorski24.pl/aktualnosci/3 ... eacji.html Projekt za 1,7mln zl a dofinansowanie unijne na poziomie 85% a w dodatku tam się udało zrealizować nawet dwa takie projekty... i chyba przy tak wysokim dofinansowaniu z Uni argument że Rumia jest znacznie bogatrza ze ma port Rumia czy inne centra handlowe nie ma tu racji bytu...Wydaje się że przed wyborami inwestycje ruszą bo wszystko na to wskazuje że Reda otrzyma ponad 16mln zl za sprzedaż udziałów w Pewiku...
Wicek
Wygadany Lider
2156 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 8 lat temu

9 miesięcy temu

Rumi to ja zazdroszczę już tego przyszłego Parku podróbki Parku Regana na Janowie :)
Jak faktycznie to zrobią to będzie moc :)
Major
Częsty Bywalec
443 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 5 lat temu

9 miesięcy temu

Wicek pisze:
9 miesięcy temu
Okazało się, że miasto się starało o "budowę placów zabaw i siłowni z programu OSA
Brawo dla miasta za pozyskanie środków zewnętrznych.
Prawdę mówiąc to sukces dla Redy że udało się otrzymać to dofinansowanie, za co naprawdę wielkie brawa :D
przejrzałem protokół rozstrzygnięcia tego programu, i patrząc na ilość złożonych wniosków do Ministerstwa to faktycznie nie było łatwo, bo ogólnie wpłynęło ponad 1400 wniosków, z czego 792 zostały zaopiniowane pozytywnie, czyli średnio co drugi wniosek otrzyma pieniążki.
A więc czekamy teraz na realizację tych dwóch redzkich projektów, oby tylko znowu nie przyczyniły się jakieś złe warunki atmosferyczne jak to było w zeszłym roku z B.O. i stadionem, że prace trzeba było przesunąć
... i jeszcze trochę statystycznie z naszego regionu :
Reda ...............2 obiekty - przyznano 75.000 tys
Wejherowo .....4 obiekty - przyznano 200.000 tys
Puck ................1 obiekt - przyznano 50.000 tys
Choczewo ......2 obiekty - przyznano 100.000 tys
Rumia i Kosakowo - wnioski zaopiniowane negatywnie
ODPOWIEDZ