Aquapark w Redzie - informacje i opinie

Gdzie się bawić, co zobaczyć... Wydarzenia kulturalne
reda799
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum

2 tygodnie temu

Witajcie,
Czy ktoś wie kiedy zjeżdżalnia obrotowa ma zostać otwarta?
Awatar użytkownika
alutka
Bywalec
221 postów
Bywalec

2 tygodnie temu

Podejrzewam, że trwają próby. Kilka dni temu widziałam, że się obracała przez jakiś czas.
Wicek
Wygadany Lider
2264 postów
Wygadany Lider

1 tydzień temu

dokładnie - trwają próby - dokładna data oddania do użytku nowej zjeżdżalni będzie podana na konferencji prasowej 28.11.2019 r.

info z https://www.o2.pl/artykul/aquapark-reda ... 064864385a
Major
Częsty Bywalec
488 postów
Częsty Bywalec

1 tydzień temu

Wicek pisze:
1 tydzień temu
dokładnie - trwają próby - dokładna data oddania do użytku nowej zjeżdżalni będzie podana na konferencji prasowej 28.11.2019 r.

info z https://www.o2.pl/artykul/aquapark-reda ... 064864385a
Tak, ta wiadomość pojawiła się wczoraj na kilku portalach,
a dzisiaj nawet o niezwykłej redzkiej atrakcji informowano słuchaczy w RADIU ZET,
że to pierwsza w Europie tego typu zjeżdżalnia i pierwsi chętni pojadą jeszcze w tym roku
... ale jak potem słusznie w radiu powiedziano:
- już tak fajnie nie pojadą kierowcy na których zawsze w tym mieście czekają ogromne korki, a szczególnie przy samym Aquaparku z powodu bardzo ciasnych ulic,
... ale na koniec dość optymistycznie powiedziano - damy redę ... radę

Podobał mi się ten lekko powiedziany problem korków, bo niestety to jest prawda i ja również z tym się zgadzam,
osobiście nie wyobrażam sobie za kilka lat jazdy ulicą Morską.
Wicek
Wygadany Lider
2264 postów
Wygadany Lider

1 tydzień temu

Dlatego trochę szkoda, że miasto porzuciło (schowało do szuflady) pomysł przedłużenia ulicy Partyzantów w Rumi do Redy (do ul. Kazimierskiej), była by dobra alternatywa.

Morska już jest mocno obciążona, a przy ul. Kosynierów / Morskiej wciąż ogłaszane są kolejne inwestycje mieszkaniowe.

Inna sprawa, że ten rok jeśli chodzi o miejskie inwestycje to jest dramat...
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1874 postów
Lider Forumowicz

2 dni temu

Wicek pisze:
1 tydzień temu
Dlatego trochę szkoda, że miasto porzuciło (schowało do szuflady) pomysł przedłużenia ulicy Partyzantów w Rumi do Redy (do ul. Kazimierskiej), była by dobra alternatywa
Serio porzuciło? A tak na to liczyłam :/
Wicek
Wygadany Lider
2264 postów
Wygadany Lider

2 dni temu

bardziej schowało do szuflady.
W tym roku mieli wykonać plan zagospodarowania, gdzie ta droga miała być wpisana... ale patrząc na ten rok i inwestycje na jakie zostały rozpisane przetargi to średnio widzę, aby w najbliższym czasie ogłoszono przetarg na budowę łącznika Partyzantów (Rumia) - Kazimierska (Reda)...
Szybciej chyba Semeko dobuduje kolejne wieże, aż do Partyzantów i w ten sposób połączy Redę z ul. Partyzantów :)
Major
Częsty Bywalec
488 postów
Częsty Bywalec

1 dzień temu

Prędzej czy później ta droga i tak będzie musiała powstać,
dość już mówienia przez Władze Redy że ulica Morska jest bajpasem Redy,
już czas by miasto szukało dofinansowania na małą obwodnicę za działkami (za Aquaparkiem) chociażby z połączeniem ulic jak opisał Wicek.
Za chwilę zobaczycie jak bardzo zwiększy się ruch na Młyńskiej, szczególnie wylot przy Lidlu jak otworzą nowy węzeł integracyjny.
Miasto wydaje pozwolenia na zabudowę mieszkalną kolejnych terenów, a deweloperzy w dość cwany sposób budują jak najciaśniej bez możliwości wybudowania szerokich dróg asfaltowych które mogłyby być alternatywą innych dróg dojazdowych. :?
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1667 postów
Lider Forumowicz

1 dzień temu

Major pisze:
1 dzień temu
Miasto wydaje pozwolenia na zabudowę mieszkalną kolejnych terenów, a deweloperzy w dość cwany sposób budują jak najciaśniej bez możliwości wybudowania szerokich dróg asfaltowych które mogłyby być alternatywą innych dróg dojazdowych. :?
W pewnym momencie obudzimy się z ręką w nocniku. Ale kogo to wtedy będzie obchodzić? Do tego czasu to się radni zdążą 3 razy zmienić, a ewentualny "nocnik" będzie można spokojnie czymś wytłumaczyć ... np "nie było pieniędzy na drogi bo trzeba było opłacić 500+". To jest tak smutne i tak ... polskie ... ważne, że pieniążki wpadają.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2703 postów
Wygadany Lider

1 dzień temu

Ja myślę, że marzenia o kolejnych dużych inwestycjach drogowych trzeba odłożyć co najmniej o kolejne 5 lat. Samorządy są obecnie dojone jak się tylko da. Wydatki gmin rosną szybciej niż dochody. W chwili obecnej kończy się perspektywa finansowania unijnego, a kształt nowego budżetu jest dopiero negocjowany. Z inwestycji w regionie to pojawi się zapewne tunel pod torami w Rumi Janowo (oby) oraz Trasa Kaszubska, którą właśnie zaczynają robić. I to tyle. W takim tempie przyrostu liczby mieszkańców zapchamy się na amen.
Wicek
Wygadany Lider
2264 postów
Wygadany Lider

1 dzień temu

Zigi pisze:
1 dzień temu
...Samorządy są obecnie dojone jak się tylko da...
a ja myślę, że to tania wymówka i alibi urzędników :)

Jakoś wiele miast w Polsce potrafi realizować inwestycje, a nawet ściągać inwestorów czy pozyskiwać dofinansowania. Zawsze jednak łatwiej powiedzieć "no chcielibyśmy, ale nas doją: :)
Dla mnie ten rok jest tragiczny jeśli chodzi o inwestycje. Jeszcze gorszy niż poprzednie, które były bardzo słabe.
Ale nawet nie to jest dla mnie najgorsze. Zrozumiałbym, gdyby władze miasta powiedziały uczciwie, że np. Węzeł i modernizację szkół dużo kosztują i miasto w tym roku odpoczywa, ale mamy plan inwestycyjny na kolejne lata.
Brakuje właśnie jasnego planu na przyszłość. Nie wiemy gdzie miasto planuje nowe ulice, gdzie miasto planuje nowe parki czy nowe atrakcje turystyczne.

Pytanie czy nie wiemy bo urzędnicy nie mają ochoty dzielić się takimi informacjami z mieszkańcami, czy nie wiemy bo nikt o tym nie myśli bo liczy się tu i teraz?
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1667 postów
Lider Forumowicz

23 godzin temu

Wicek - jak to nic się nie dzieje?? Przecież wyremontowano jeden z ważniejszych traktów komunikacyjnych w Redzie - 200m ulicy Poprzecznej - mieszkańcom od razu ulżyło i żyje się lepiej :D - tyle drwin, dalej na serio - zgadzam się z Wickiem - też odnoszę wrażenie, że wystawianie pozwoleń na budowy miasto zaczyna wydawać jak leci, bez ładu bez składu, inwestycji jakoś specjalnie nie widać, działania na korzyść miasta też nie ...
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2703 postów
Wygadany Lider

12 godzin temu

Prawda jest taka, że w każdej gminie inwestycje hamują. Brzmi to może jak tania wymówka, ale tak rzeczywiście jest. Są realizowane te, które dostały dofinansowanie jeszcze kilka lat temu, jak nasz węzeł integracyjny przy dworcu. Żadne nowe inwestycje nie są inicjowane.
Wicek
Wygadany Lider
2264 postów
Wygadany Lider

28 minut temu

nie mogę się z Tobą zgodzić :)
Rumia przykładowo:
- aktualnie buduje budynek komunalny,
- projektuje drogę "trzech powiatów",
- szuka wykonawcy do rewitalizacji Góry Markowca,
- buduje ulice Kazimierską przy której mają powstać zakłady pracy (a te Rumia umie do siebie ściągać... czego nam brakuje ostatnio)
- przygotowuje się do budowy kolejnego odcinka ścieżki/deptaka spacerowej wzdłuż swojej rzeki
- szuka wykonawcy Węzła Janowo
itp. itd.

ale nawet gdyby przyjąć Twoją wersję to przecież nikt nie broni zabiegać o dofinansowanie inwestycji, a już na pewno nie tłumaczy to tego, że miasto nie ma (albo nie chwali się) wizją rozwoju. Nie do końca wiadomo jak wspomniałem wyżej, gdzie mają być nowe parki i tereny rekreacyjne, jaki przebieg mają mieć nowe ulice...
Komunikacja z mieszkańcami jest bardzo słaba.
Uzyskanie informacji np. jakie są planowane zmiany w rozkładzie jazdy autobusów jest praktycznie niemożliwe, dowiedzieć się jakie miasto ma plany na nowe ulice, tereny rekreacji to samo. Tak samo czy miasto zabiega w PKP o poprawę jakości peronu/dworca nikt nic nie wie :)
ODPOWIEDZ